Google, yeni bir Messenger ile WhatsApp’e saldırmak istiyor

Google, yeni bir Messenger ile WhatsApp’e saldırmak istiyor

Metin mesajı hizmetleri, Google bugüne kadar alanı rakiblerine verdi. Değiştirmek gerekir “Wall Street Journal” göre.

NEW YORK.Google bir gazete haberine göre, bir akıllı Messenger bugünün kısa mesaj Primus Facebook ile saldırmak istiyor. İnternet şirketi otomatik yararlı bilgiler vermelidir sözde chatbots, bir hizmet geliştirirken, bilinçli insanları gerekçe göstererek, Çarşamba günü “Wall Street Journal” yazdı. Google böylece tavada Internet arama ve yapay zeka onun know-how getirecek.

WhatsApp 900 milyon kullanıcı

Facebook şu anda satın alınan hizmet WhatsApp içinde 900 milyon kullanıcı ve 700 milyondan fazla in-house messenger ile bölgede lider bir oyuncu. Bu günlük hayatın birçok açıdan bir iletişim platformu online ağını genişletmek olacaktır. ABD’de ayrıca restoranda örnek, seyahat ya da rezerv koltuk için, Messenger kullanıcıları için kitap gerektiği kişisel asistan test “M” dir. Bilgisayarlar insanlar tarafından desteklenmektedir. Google’ın cevabı göründüğünde göre, “The Wall Street Journal” hala belirsizdir.

Ve Asya’da bu tür Hattı veya Wechat Çin sağlayıcının başarıyla Tencent gibi diğer mesajlaşma hizmetleri vardır. Böyle Telgraf diğer birçok küçük sağlayıcılar vardır. Apple cihazların kullanıcıları içi SMS Alternatif iMessage üzerinden iletişim kurabilir.

Iş yeniden başlatılıyor zor olarak kabul edilir: kullanıcılar genellikle zaten Apps başvurmak onların arkadaşları ve rehber birçoğunu kullanabilirsiniz. Chatbots ile Google da doğrudan Messenger öncü internet arama motoruna bir bağlantı sağlayabilir: Kullanıcı daha sonra bir metin mesajı olarak sorunuzu yazabilirsiniz.

Google Ekim ayında çalıştı chatbot-Telgraf için bir online pazar faaliyet 200 Labs, satın almak için şirket olduğunu “Wall Street Journal” bildirdi. Ama 200 Labs teklifi reddetmişti. Google yaptığı Messenger ayrıca çeşitli geliştiriciler chatbots izin istiyor, gazete kaynaklarından biri dedi.