Google Chrome

Google Chrome

“Google Chrome”

Site operatörleri mikrofonu kandırmak nasıl – Telekulak case “Google Chrome”

Yabancı web sitesi operatörleri kullanıcıları dinlemek böylece “Google Chrome” manipüle edilebilir. Google, tarayıcısı güvenlik ihlali, uzun, ancak hiçbir şey yapmaz, bilinmektedir olduğunu.

“Google Chrome” yan operatörleri mikrofon işlevi yakalayabilecek

“Google Chrome” tarayıcı ciddi bir güvenlik sorunu ile karşı karşıya karşılaşıyor. İsrailli bir programcı bulmuş gibi suç kastıyla yabancı web sitesi operatörlerinin görünüşte kolaylıkla en kötü, fark edilmeden, tarayıcı Mikrofron işlevini işlemek ve kullanıcılara dinleyebilirsiniz. Sorun Google, geçen yıl Eylül ayından bu yana bilinmesi gerekir, bir güvenlik boşluğu, arama motoru şirketi ancak henüz başlamamıştır kapatın.

Indirmek için sayfaya git…

Güvenlik kaçağı saldırılar için için, kullanıcılar önceden belirli bir web sayfası için Mikrofron desteği etkinleştirilmiş olması gerekir. Sıradışı, ama çok değil web siteleri artık ses veya Skype’ın tarayıcı üzerinden giriş yeteneği ile arama sunuyoruz. Suçlular bu nedenle birçok web sitelerinde kullanılan (ücretsiz ve güvenli) HTTPS sertifika işleyebilirsiniz. Sözde pop-under – – Onlar kullanıcılar ve web sayfası, fark edilmeden arka planda yeni bir tarayıcı penceresi arasında pratikte açmak alınacaktır. Genellikle bu durumda, aktif Mikrofron hakkında “Google Chrome” kullanıcıları bilgilendirir, ancak bu konuda hiçbir şey bilmiyor. Durdurma ciddi bir durum, kullanıcının örnek görüşmeler için yakalama kurmak. Sorunu aşmak için, ses tanıma varsayılan olarak devre dışı bırakılmalıdır.

Google kendisi “hayır acil sorunu” görür

İsrailli programcı sorunu Google hakkında geçen yıl Eylül gibi erken kendi hesabına haberdar istiyor. Şimdiye kadar, “Google Chrome”, ancak, sadece bir yazılım güncellemesi araçlarının basit sağlamıştır – ve muhtemelen gelecekte de bunu yapmayacağım: Biz yine davayı araştıran “, ve hemen bir sorun olmadığına inanıyorum beri Kullanıcıların mikrofonu kullanmak için, tek tek her bir web sitesi izin vermelisiniz, “Bir şirket sözcüsü söyledi. Birçok kullanıcı görüyorum ama açıkçası farklı. Hatta becerikli programcı gibi güvenlik sızıntı tespiti için ödüllendirilmesi “Chromium Ödül programı” için güvenlik ihlali aday.

————————————————–